RU  UA
ГоловнаЗахворюванняДієтаКонсультаціяРецептиФорумБлоґиНовиниМастеркласФКУ АкадеміяКонтакти
2017-10-16

Грудне вигодовування і ФКУ

За матеріалами Щорічної 31-ї Конференції E. S. PKU, Hell, Norway, 2017

(Kristina Motzfeldt, дієтолог, Університетський госпіталь Осло, Норвегія)


У 1960-х роках, коли почався скринінг ФКУ, вважалося неможливим включення грудного вигодовування до лікування ФКУ. Новонароджених з ФКУ годували з пляшечки. Дієта включала в себе гідролізати білка з малою кількістю або без ФА, а також невелика кількість замінника грудного або коров'ячого молока, цукру, лактози і води. Дітей вчили пити з чашки якомога раніше, щоб вони звикли до запаху гідролізату.

У 1979 році в Норвегії стартував проект «Грудне вигодовування дітей з ФКУ». Завдяки низькому вмісту фенілаланіну в грудному молоці було вирішено дозволити матерям зберігати грудне вигодовування під суворим контролем. Були отримані позитивні результати, після чого грудне вигодовування стало частиною дієти ФКУ.

Грудне молоко має переваги: в ньому міститься адаптоване для розвитку і зростання кількість білка, поліненасичених жирних кислот, які позитивно впливають на розвиток головного мозку. Зараз рекомендують не припиняти грудне вигодовування і намагатися як можна довше його зберігати. Для підтримки грудного вигодовування рекомендують зціджувати молоко 1-2 рази на добу за допомогою молоковідсмоктувача.

Рекомендації по початку лікування ФКУ

  • Якщо рівень ФА менше 1000 мкмоль/л (приблизно 15 мг%), то грудне вигодовування не припиняють. Спочатку дають АКС, а потім догодовують груддю.
  • Якщо рівень ФА вище 1000 мкмоль/л, то грудне вигодовування припиняють на 1-3 дні і годують тільки АКС. Потім переходять на прийом АКС плюс грудне молоко.
  • При цьому перевіряють рівень ФА кожен день.