RU  UA
ГоловнаЗахворюванняДієтаКонсультаціяРецептиФорумБлоґиНовиниМастеркласФКУ АкадеміяКонтакти
Розділи
Підписка
подписка на новости Отримуйте новини на e-mail підписавшись на наші розсилки:

Новини Української ФКУ організації

Подписаться письмом

Європейська кухня

Французька кухня є однією з найбільш красивих і різноманітних у світі. На узбережжі Середземного моря широко використовують оливкова олія, зелень і помідори. В кухні на північно-заході Франції використовують вершкове масло, сметану і яблука.

Шведська кулінарна традиція характеризується практичністю і економічністю. Під час короткого періоду збору врожаю влітку люди намагалися зберегти його для майбутнього використання довгою зимою. Свіжі ягоди були скороминущі розкішшю, більшість ягід варили у вигляді варення на зиму. Овочі теж необхідно було зберегти. Була поширена квашена капуста і різні види консервованих ягід, яблук і т. д. Все це - основне джерело вітаміну С у зимовий період. Брусничне варення - самий традиційний і типовий десерт.

Овочі в стилі Прованс

PROVANS.jpg400г томатів у власному соку
3 моркви
1 баклажан
1 велика цибулина
2 зубчики часнику
1 стебло селери
3 ст. л. оливкової олії
1 ст. л. цукру
щіпка прованських трав
щіпка чилі крошенного
маленька щіпка солі
1 лавровий лист

Баклажан нарізати дрібними кубиками, посипати сіллю і відкласти. Моркву натерти на крупній тертці. Цибулю нарізати на сегменти вздовж, а стебло селери нарізати на півкільця. У розігріту каструлю налити оливкову олію і злегка припустити моркву, додати цибулю, зменшити вогонь, накрити кришкою і тушкувати 5 хвилин. Додати продавлений часник і селеру, тушкувати ще 5 хвилин на маленькому вогні. Баклажани промити і додати до інших овочів, накрити кришкою і тушиь 10 хвилин. Додати до овочів порубані томати у власному соку і тушкувати під кришкою хвилин 20. За 5 хвилин до закінчення додати спеції, трави, сіль і цукор і перемішати. За бажанням додати ще оливкової олії.

Сільський салат (Швеція)

SHVED.jpgКартопля-6-8 шт.
Фенхель 1 шт.
Свіжий кріп 1 пучок
Каперси 70г (жменю)
Цибуля біла 1 шт.
Часник 4 зубчики
сметана 250г
Сіль, перець, сік лимона
Оливкова олія

Картоплю почистити і нарізати середніми кубиками. Фенхель нарізати кільцями, білий цибулю півкільцями, каперси і часник дрібно нарубати. Відварити картоплю в підсоленій воді 10 хвилин, вийняти шумівкою в глибоку миску (салатник) і поки гарячий додати 2 ст. л. оливкової олії, перець, каперси, часник і сік 1/3 лимона. Ретельно перемішати і дати картоплі ввібрати всі аромати хвилин 10-15. За цей час фенхель підварити у відварі від картоплі 2-3 хвилини. Білий цибулю обшпарити окропом, посолити, додати оливкове масло і сік лимона, перемішати. Збираємо салат. На тарілку викладаємо фенхель. Картопля заправляємо сметаною і викладаємо поверх фенхелю. Зверху кладемо трохи білого цибулі і свіжого кропу, декоруємо паприкою або куркумою.

Картопля, тушкована по-угорськи

VENGR.jpg1 кг. картоплі
3 цибулини
2 ст. л. томатної пасти
1 ч. л. паприки
червоний мелений перець
4-5 ст. л. вершкового масла
соняшникова олія
1-2 склянки м'ясної юшки
сіль
свіжа петрушка

Ріжемо цибулю півкільцями і обсмажуємо до прозорості на соняшниковій олії, додаємо томатну пасту, паприку, перець і склянку бульйону.. Перемішуємо і даємо закипіти . Картоплю чистимо й нарізаємо кружечками завтовшки 1 див Смазиваем форму вершковим маслом (не багато) і викладаємо туди картоплю. Солимо, заливаємо картоплю цибульно-томатним соусом і відправляємо в духовку 180 градусів приблизно на годину. Якщо вам здасться, що бульйону мало то додайте.Розтоплюємо вершкове масло і поливаємо готовий картоплі. Посипаємо рубаною петрушкою.

Лечо "Глобус"

GLOBUS.jpgпомідор
солодкий перець
цибуля ріпчаста
морква
оцет
раст. масло
сіль
цукор

4 кг помідор пропустити через м'ясорубку. 3 кг солодкого перцю, 1 кг цибулі ріпчастої цибулі, 1 кг моркви порізати соломкою. Варимо помідори з моменту закипання 20 хв., потім додаємо 400 г цукру, 3 ст. ложки крупної солі, 400 г рослинної олії, 100 мл 9% оцту і висипаємо інші овочі і варимо 20 хв. Закочує в стерилізовані баночки.

Суп «Безліч овочів» (Угорщина)

SUP_VEN.jpgквасоля зелена - 50 гр.
брюссельська капуста - 50 гр.
брокколі - 100 гр.
шпинат (подрібнений) - 50 гр.
морква (краще карликова) - 50 гр.
цибуля - 1 шт.
картопля - 2 (великі) шт.
петрушка або кінза - 4 гілочки перець чорний (горошок) - за смаком
лавровий лист - 1 шт.
кріп - за смаком
сіль - за смаком
олія оливкова - 2 ст. л

Картоплю очистити і нарізати маленькими кубиками. Всі овочі вимити, квасоля нарізати на кілька частин, цвітну капусту розібрати на дрібні суцвіття. Брюссельську капусту - 5-7 кульок. Взагалі, віддаю перевагу "на око". Все клала жменями. Всі овочі залити водою і варити до готовності. Цибулю очистити і нашаткувати. Обсмажити на рослинному маслі до світло золотистого кольору. Додати обсмажену цибулю в суп. Туди ж покласти кріп, перець і лавровий лист (лавровий лист з каструлі після приготування можна вийняти) і варити ще 5 хвилин. Всипати нарізану зелень, і можна подавати до столу! Якщо овочі протерти, то вийде суп-пюре.

Суп-пюре Леонтин (Франція)

LEONTIN.jpg700-800 г цибулі-порею
шпинат (150-200 грам)
зелений горошок грам 300 (свіжий або заморожений)
качанний салат грам 70 (нарізати)
1.5 л курячого або овочевого бульйону
1 ст. л. петрушки дрібнонарізаною
1 ст. л. м'яти дрібнонарізаною
1 ст. л. дрібнонарізанної селери
1-2 ст. л. оливкової олії
лимонний сік (1-2 ст. л.)
сіль і перець

Цибуля-порей нарізаємо кільцями. У каструлі розігріваємо оливкову олію, викладаємо туди цибулю, солимо, перчимо, додаємо лимонний сік і готуємо на повільному вогні 15-20 хвилин. Спочатку краще додати горошок і шпинат, якщо він заморожений. Хвилин через 5-7 додаємо бульйон або воду. Готуємо на невеликому вогні хвилин 5. Потім додаємо салат і готуємо ще кілька хвилин. Знімаємо з вогню і перетворюємо суп у пюре. Якщо суп густоват, то можна розвести її бульйоном або вершками. Прогріваємо його гарненько, не доводячи до кипіння, і подаємо, притрусивши свіжою зеленню.

Рататуй

RATATUI.jpg300 г баклажанів (2 середніх)
300 г цукіні (1 великий)
по одному червоному, жовтому і зеленому солодкому перцю
300 р помідорів
2 середні цибулини
2 зубчики часнику
1 невелика гілочка розмарину
3-4 гілочки тимьяна
7 ст. л. оливкової олії
сіль, перець

Баклажани нарізати кубиками і щедро посолити. Цукіні нарізати кружечками (якщо невеликий). Перець очистити від насіння ,розрізати на 4 частини і нарізати соломкою. Помідори обшпарити окропом, очистити від шкірки, видалити насіння, а м'якоть нарізати кубиками. Цибулю нарізати кубиками, а часник дрібно порубати або видавити через чеснокодавку. Зелень вимити, обсушити. Обірвати листочки і дрібно нарізати. З баклажанів злити сік, що виділився, промити і просушити паперовим рушником. Розігріти сковороду. По черзі злегка обсмажують, потроху додаючи оливкова олія, баклажани, цукіні , перець , цибуля і часник

Овочі укласти шарами в невелику каструлю. Перший і останній шар - баклажани. Кожен шар овочів посолити, поперчити, присипати цибулею з часником і зеленню. Овочі тушкувати під кришкою 20 хвилин.

Крамбл з ревенем, яблуками та родзинками

KRAMBL.jpg30 р родзинок
300 г ревеню
300 яблук
100 г цукру
шматочок вершкового масла
1/2 палички ванілі
кориця за смаком

 

Для крихти:

75 г борошна
75 г вершкового масла (кубиками)
75 г цукру
ванільний цукор
кориця

Родзинки замочуємо. Ревінь і яблука ріжемо середніми кубиками. Беремо каструлю, кладемо в неї ревінь, додаємо 50 г цукру і 1/2 ванільною палички (розрізаємо її навпіл, выскабливаем насіння, все додаємо до ревеню) і готуємо під кришкою на невеликому вогні 5 хвилин до м'якості ревеню. Розігріваємо вершкове масло, додаємо 50 г цукру і яблука, карамелізуємо їх хвилин 5-7. Для крихти рубаємо всі інгредієнти в комбайні або перемішуємо руками. Беремо форму або форми, в яких будемо запікати крамбл (їх можна трохи змастити маслом). Викладаємо в них ревінь, яблука і обсушенный родзинки. Зверху посипаємо сухарями. Готувати при 200 гр 20хвилин. Рекомендується дати крамблю трохи охолонути. Можна подавати теплим або холодним, наприклад, з кулькою сорбету.

Абрикосовий мармелад (Угорщина)

TESCOMA.jpgабрикоси-1 кг
цукор-700г
лимон-1ст.ложка

Тверді, але стиглі абрикоси звільнити від кісточок, подрібнити в блендері, додати цукор, варити,помішуючи на повільному вогні до уварювання на 1/3, додати лимонний сік і варити ще 10 хвилин. Готовий Мармелад, можна закрити його в стерильні баночки або розлити у формочки і зберігати в холодильнику