RU  UA
ГоловнаЗахворюванняДієтаКонсультаціяРецептиФорумБлоґиНовиниМастеркласФКУ АкадеміяКонтакти
Розділи
Уроки образотворчого мистецтваЗаняття з малюванняКолір і творчі здібностіДев'яносто правил хороших батьківСтаттіЮридична консультаціяМедичні обстеження та консультаціїАльтернативні методи лікування ФКУ
Підписка
подписка на новости Отримуйте новини на e-mail підписавшись на наші розсилки:

Новини Української ФКУ організації

Подписаться письмом

Уроки образотворчого мистецтва для малюків

Osen_2.jpgЛюдина сприймає світ у кольорі. Нескінченна зміна колірних відчуттів супроводжує всю його життя. Діти з малих років тягнуться до яскравих фарб і олівців, намагаючись малювати скрізь, куди впаде погляд.

Батьки повинні всіляко заохочувати прагнення дитини до малювання і купувати фарби, альбоми, олівці для того, щоб дитина зміг висловлювати свої думки на папері. Психологи стверджують, що людині стає легше переживати важкі ситуації, якщо він має можливість поділитися своїми переживаннями з близькими. Ще він може висловити свої почуття за допомогою малюнка.

Люди давно використовують малюнки для передачі свого стану душі. Психологи навіть можуть чітко розшифрувати картину стану дитини за його малюнками. Адже в малюнку є чергування фарб. Велика кількість чорного кольору говорить про внутрішньому дискомфорті у дитини.

Пальчикові малюнки

risovanie-1.jpgМаленьким дітям часто не просто навчитися малювати і розфарбовувати олівцями, тому спочатку краще спробувати малювати пальчиками, адже контролювати свої пальчики набагато простіше олівці або фломастери.До того ж, малювання пальчиковими фарбами дуже корисно для розвитку дрібної моторики і підготує ручку дитини до "справжньому" малювання за допомогою пензля чи олівця.

Малювання дає можливість змішувати кольору, тим самим малюк винаходить відтінки сам. Малювання пальчиками, дитина швидше навчиться відчувати межі зображення. Цей процес позитивно впливає на настрій і поведінку дітей, загострює відчуття і стимулює дії.

Перший досвід в малюванні буде впливати на подальшу творчість дитини, тому батькам краще підготуватися до цієї події.

 

Для початку виберемо фарби. Ті фарби, які ви купите в магазині, готові до застосування, вони не капають, легко змиваються і відпираються.

Можна взяти звичайну акварель або гуаш, а можна придбати спеціальні пальчикові фарби. Такими фарбами зможе малювати навіть самий маленький художник.

Можна виготовити пальчикові фарби самомостоятельно.

Для того щоб зробити пальчикові фарби самому вам знадобиться: 0,5 кг борошна, 5 столових ложок солі, 2 столові ложки рослинної олії і вода (до консистенції густої сметани). Все це перемішуємо міксером, потім отриману масу розливаємо в окремі баночки, додаємо харчовий барвник (буряковий або морквяний сік або беремо для цього великодні набори), знову перемішуємо до однорідної маси.

Ну що, приступимо? Одягаємо дитину в той одяг, який не шкода забруднити, беремо великий аркуш ватману (можна взяти рулон непотрібних шпалер), кладемо його на підлогу і вперед. Наливаємо фарби на палітру або блюдечка і починаємо малювати самі, показуючи дитині свої дії.

babochka1.jpgПальчик, який я вмочив у фарбу залишає сліди на папері! - малюк відчуває яскраві і творчі емоції. Головне для нього зараз не результат, а творчий процес. Коли крихітка «пограє» сам, вдосталь насолодившись своїми «каляками-маляками», покажіть йому нові способи зображення: вертикальні, горизонтальні і похилі лінії, спіралеподібні форми, кола.
Але якщо дитина відмовиться малювати, не захоче бруднити пальчики, поспішає помити руки - це говорить про те, що він внутрішньо затиснутий, можливо, є проблеми в психічному розвитку (страхи, тривожність) або батьки занадто опікуються малюка, або, навпаки, йому не вистачає ласки, спілкування. У будь-якому випадку варто звернути увагу на ставлення малюка до пальчиковым фарб.

Ви запитаєте, з якого віку можна почати малювати пальчиковими фарбами? Звичайно ж, починати малювати пальчиками найкраще приблизно 8 місяців. Але на багатьох коробочках з фарбами написано - "з 3-х років".

Займаючись зі своїм карапузом малюванням, ви розвиваєте нову особистість, адже цей захоплюючий ігровий процес сприяє розвитку дрібної моторики, уяви, творчих здібностей, художніх здібностей, формує почуття кольору, величини і форми. Не пропустіть таке захоплююче заняття!

За матеріалами www.sibmama.ru

Читайте далі: Заняття з малювання

 

Що можна намалювати за допомогою пальчикових фарб, дивіться тут: