RU  UA
ГоловнаЗахворюванняДієтаКонсультаціяРецептиФорумБлоґиНовиниМастеркласФКУ АкадеміяКонтакти
Розділи
Уроки образотворчого мистецтваЗаняття з малюванняКолір і творчі здібностіДев'яносто правил хороших батьківСтаттіЮридична консультаціяМедичні обстеження та консультаціїАльтернативні методи лікування ФКУ
Підписка
подписка на новости Отримуйте новини на e-mail підписавшись на наші розсилки:

Новини Української ФКУ організації

Подписаться письмом

Заняття з малювання

malcik_s_risunkom_1.jpgЯкщо ваша дитина вже освоївся з пальчиковими фарбами, можна переходити до предметного малювання. Пропонуємо вашій увазі кілька простих занять, які розвивають здібності дитини до створення сюжетних композицій у різних техніках. Це дуже цікаві і корисні заняття допомагають дитині вивчати навколишній світ і відображати його за допомогою фарб.

Малюнки на цій сторінці не є прямою ілюстрацією до заняття. Розвивайте фантазію і творчий підхід дитини до кожного завдання.

Грибна поляна


gribi.jpgМатеріал: Аркуш паперу АЗ тонований зеленим кольором, з зеленого паперу вирізати трафарети грибів різних по висоті, гуаш червона, зелена бежева фарба (охра), волога серветка, ілюстрації з книг із зображенням грибний галявини, іграшка "Грибок".

Завдання роботи: Вчити дитину створювати сюжетні композиції, повторюючи зображення одного предмета або зображення різноманітних предметів. Розвивати предметне малювання. Навчити дитину малювати різною технікою.

Хід заняття. Показуємо ілюстрації із зображенням грибний галявини. Викладаємо на робочий аркуш трафарети пропонуємо дитині долоньками потьопала по вирізаним віконець. Дитина пензлем наносить на долоньку фарбу червоного кольору і з допомогою ляпанців по трафаретом тонує капелюшки грибів. Потім витирає руки від фарби вологою серветкою і наносить на долоньку бежеву фарбу. Ляпанцями тонує стовбури грибів. Прибираємо трафарети і витираємо руки від фарби. Пропонуємо дитині намалювати травичку для грибочків. Запитуємо, якого кольору трава. Дитина вибирає зелену фарбу. Потім наносить зелену фарбу на долоньку і ляпанцями тонує 1 галявину. Малюнок готовий.

Дощик

raduga.jpgЗавдання заняття. Навчити дитину малювати фарбами. Вчити дитину передавати в малюнку враження від навколишньої природи. Вчити малювати дощ короткими і довгими мазками пензля, плямою зображати хмари, використовувати в роботі товсту і тонку кисть. Вчити дитину розрізняти-кольорові фарби (синій, зелений, червоний), набирати фарбу на кисть, вмочати її всім ворсом у фарбу, промити пензель у воді, набирати на щітку гуаш іншого кольору, навчати прийому примакивания і витягування мазки пензлем.

Матеріал: Ілюстрації із зображенням дощику і квітів. Аркуш паперу розміром АЗ, гуаш синя, червона, зелена. Вода в банку для промивання пензля, серветка.

Хід заняття. Показати дитині ілюстрації з дощиком і квітами. Запитати у дитини, якого кольору буває дощик і небо. Дитина сам вибирає синю фарбу. Починаємо тонувати небо і вимальовувати дощик. Дитина завдає товстим пензлем великі плями фарби наверх листа. Потім ополоснувши кисть від фарби, вологою пензлем або вологими пальчиками витягає фарбу вниз листа.


Тонування неба закінчена. Запитати у дитини, якого кольору трава. Дитина знаходить зелену фарбу. Пензликом фарбує собі праву долоньку і з допомогою ляпанців тонує лист. Показуючи картинку з квітами, проговорити з дитиною з чого складається квітка (брунька, стебло, листя). Потім промальовуємо бутони квітів з допомогою прикладання руки дитини до листа червоною фарбою або прикладання сухого листочка дерева з нанесеною на нього <источкой фарбою. Запитати у дитини,j нього ще не вистачає нашим
квітам. Беремо зелену фарбу і починаємо малювати тонкою кистю стебла і листочки квітам шляхом витягування довгих мазків пензля. Малюнок готовий

Золота осінь


Попередня робота. Під час прогулянки на вулиці, підійдіть з дитиною до дерева, поторкайте гілочки, листочки, погладьте долонькою стовбур. Зберіть кілька листочків різної форми і кольору (клен, дуб, горобина, липа).

riabina.jpgМатеріал: Ілюстрації з осінніми пейзажами. Аркуш паперу розміром АЗ, гуаш
з зеленим, оранжевим, червоно, жовтою фарбою, вода в банку для споліскування кисті, серветка. Осінні листочки, принесені з прогулянки.

Хід заняття. Розглядаємо з дитиною принесені з прогулянки листя. Які вони різні за розміром, кольором і формою. Розкладаємо їх в різні ємності. Розглядаємо з дитиною ілюстрації осінніх пейзажів. Починаємо тонувати лис папери.

Запитуємо у дитини, якого кольору буває небо. Дитина вибирає синю фарбу. Потім дитина пензликом наносить на долоньку собі синю фарбу, і ляпанцями долоньки по листу тонуємо низ аркуша. Потім перевертаємо лист. Проговорюємо з дитиною, які кольори переважають в осінніх пейзажах (жовтий, помаранчевий, червоний, зелений). Потім беремо аркуш дерева (наприклад липи) і на зворотну сторону пензликом наносимо фарбу того ж кольору, що і лист. Акуратно притискаючи листок Вільною рукою, не забуваючи фарбувати краю. Швидко, поки фарба не встигла висохнути, листя по черзі прикладаємо забарвленою стороною до тонированному аркушу паперу. Щільно, намагаючись не зрушувати його по папері, притискуємо, щоб відбиток був цілим і чітким. Таким чином, у нас виходять відбитки схожі на дерева. Малюнок готовий.

Горобина


der_1.jpgПопередня робота. Під час прогулянки, показати дитині різні види дерев. Які вони бувають, листяні і хвойні. Який різної форми і кольором бувають листочки у дерев. Показати дитині горобину. Погладити рукою ствол, помацати листочки і ягідки. Проговорити, з дитиною, якого кольору листочки і ягідки у горобини. Звернути увагу дитини, що ягідки у горобини ростуть гронами на гілках. Покатати ягідки в долоньках дитини. Показати, що маленькі ягідки і круглої форми.


Матеріал: Ілюстрації із зображеннями горобини. Аркуш паперу розміром АЗ, гуаш (коричневу, зелену, червону, жовту, помаранчеву), товста і тонка кисть, поролонова паличка Д - 0,5 див., вода в баночці, серветка.

Хід заняття. Показати дитині ілюстрації із зображенням горобини. Ще раз проговорити з дитиною кольори, які використовуються при малюванні горобини. Запитати у дитини, якого кольору стовбур у горобини. Дитина знаходить коричневу фарбу.


Толстой пензлем дитина малює стовбур горобини, потім тонкою кистю додає гілочки дерева. Промиває пензлик у воді. Дитина тонкою кистю шляхом примакивания малює різнобарвне осіннє листя (зелені, жовті, помаранчеві). Звернути увагу дитини на рівномірність кольору листяного покриву дерева і пучки грон ягід горобини. Потім дитина, поролоновою паличкою малює ягоди червоною фарбою. Малюнок готовий.

 

Читайте далі: Колір і творчі здібності